11 grudnia 2011

„Sukces według Teen Vogue” – kilka słów ode mnie


Chciałabym Wam napisać kilka słów na temat moich wrażeń odnoszących się do książki pt.  „Sukces według Teen Vogue – praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody”.

Moda to twoja pasja? Chcesz pracować w magazynie modowym? Marzysz o karierze, projektantki, modelki lub fotografa? A może już stylizujesz sesje lub prowadzisz bloga poświęconego modzie? Dzięki tej książce możesz zmienić swoją pasję w sposób na życie! -  to pierwsze słowa, które rzuciły mi się w oczy po tym jak książka trafiła w moje dłonie. Te hasła trafiły we mnie niczym grom z jasnego nieba, więc postanowiłam natychmiast zasiąść do lektury. 

Niestety już na wstępie mogę Wam powiedzieć, że osoby które oczekują od tej książki rady dotyczącej sposobu na sukces i zrobienie kariery w świecie mody - będą zawiedzione. Bowiem każda z tych niesamowicie inspirujących, ambitnych i kreatywnych postaci, które poznacie bliżej dzięki poradnikowi, miała swój własny sposób na zamienienie pasji w sposób na życie. Poradnik może być raczej swego rodzaju inspiracją. Dzięki tej książce zrozumiałam, że moda to nie tylko zabawa – to bardzo ciężka praca dzięki, której niestety nie zawsze można dojść do zamierzonego celu. Branża modowa jest bezwzględna i tylko nieliczni – najlepsi mają szansę dostać się na szczyt. Jednak dalej uważam, że praca redaktora, projektanta czy nawet garderobianej zatrudnionej w wydawnictwie modowym musi być niesamowita!

Nie spiesz się, przez te wszystkie reality show i celebrytów, którzy myślą, że umieją projektować, każdemu się wydaje, że można tak po prostu zostać projektantem, fotografem albo modelką, ale to wcale nie jest takie łatwe.  - Anna Wintour

Poradnik składa się z sześciu głównych działów dotyczących projektantów, redaktorów, stylistów, modelek, urody i fotografów. Osobiście najbardziej podobał mi się rozdział dotyczący redaktorów. Amy Astley i Anna Wintour zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Wywiad ze zdobywczynią Nagrody Pulitzera w dziedzinie krytyki – Robin Givhan, dał mi wiarę w to, że wszystko jest możliwe. 

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse zawodowe, pisz najwięcej jak się da. Nawet jeżeli marzysz o pisaniu o modzie, a jedyna praca, którą możesz zdobyć, polega na pisaniu o działalności rady miejskiej – pisz o radzie miejskiej – dziennikarka pisząca o modzie, Robin Givhan.

Jako pierwsze przeczytałam tylko wywiady z ludźmi o znanych mi nazwiskach. Poczułam duży niedosyt, więc postanowiłam przeczytać resztę. Książka mi się podobała. Wywiady z projektantką Stellą McCartney, z dobrodusznym Bake’iem Mycoskie i  z Natalie Massenet- właścicielką dobrze nam wszystkim znanego luksusowego sklepu internetowego net-a-porter.com, urzekły mnie do tego stopnia, że przeczytałam je aż trzy razy ;-) Troszkę zawiódł mnie dział dotyczący fotografów, ponieważ miałam nadzieję, że poznam w nim jakieś małe sztuczki lub triki słynnych fotografów. Mogę Wam jeszcze powiedzieć, że książka jest według mnie bardzo fajnie wydana: przyjazny, wygodny format i ciekawa czcionka. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie również zdjęcia (Chanel Iman i Caroline Trentini).

Moim zdaniem książka warta jest swojej ceny (49,90 zł) i warto mieć ją w swojej domowej bibliotece.

Madeleine.

5 komentarzy:

 1. To może i ja zdecyduję się na zakup tej książki skoro ją tak wszyscy polecają :)

  Pozdrawiam i zapraszam,
  www.mojemaleopowiesci.blogspot.com

  KONKURS
  KONKURS
  KONKURS

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach! Mam tę książke od 2 miesięcy (?), przeczytałam trochę ale nie mogę się jakoś do niej zabrać nie wiem w sumie dlaczego. Zawsze mam plan, że poczytam teraz też leży koło mnie, ale nigdy nie mam czasu. Ale ogólnie nie jest zła. Trochę szkoda, że została wydana w 2009 roku.

  Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć jak Ty masz włosy pokręcone na zdj, na którym czytasz? czy to zrobiłaś?

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy - włosy podkręciłam prostownicą z funkcją loków :-) (rowenta sleek&curl)

  OdpowiedzUsuń
 5. love it!!!

  http://glamourgirl-bg.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń